انتشارات یادگار عمر

به نام خدا

انتشارات یادگار عمر با فعالیتی نزدیک به دو دهه ، مفتخر است خدمات زیر را در حوزه نشر به نویسندگان، فرهیختگان، دانشجویان و سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی ارائه کند.

خدمات نشر:

 1. مشاوره به نویسندگان در راستای چگونگی تالیف رسمی مطالب و متون دانشگاهی و غیردانشگاهی و حمایت از مترجمین در جهت ترجمه کتابهای پرفروش و ارزنده خارجی
 2. دریافت مجوزهای کتاب از قبیل: مجوز پیش ازچاپ، مجوز طرح جلد، مجوز اعلام وصول (شابک و فیپا)
 3. ویراستاری ، صفحه آرائی و طراحی جلد
 4. چاپ کتاب با لحاظ صرفه اقتصادی
 5. حضور در نمایشگاه‌های مجازی و فیزیکی کتاب جهت بازاریابی و فروش آن
 6. مشاوره و حمایت در راستای حضور در اپلیکیشن‌های فروش کتاب دیجیتال از قبیل فیدیبو، کتابراه و اپلیکیشن کتاب صوتی نوار (کمک به معرفی و دیده شدن کتاب و فروش کتاب)

1. تالیف متون دانشگاهی

پایان نامه حاصل تلاش پژوهشی دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاهی می‌باشد که در پایان تحصیلات تکمیلی خود در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ، آن را چاپ می کنند و در نهایت از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند. مزایای تبدیل پایان نامه به کتاب عبارت است از:

 1. تقویت رزومه
 2. بالابردن هم­افزایی علمی حاصل از دست یافته های پژوهشی جدید دانشجویان
 3. بهره­مندی اقتصادی به شکل فروش کتاب در بازار نشر

خوشبختانه در حال حاضر در کشورما، بسیاری از کتابهای خوب خارجی بلافاصله به فارسی ترجمه شده و در اختیار خوانندگان قرار می­گیرد. با این حال، سرعت در این راستا ،که عموما ناشی از رقابت می­باشد، بسیاری از اوقات متن ترجمه­شده را بسیار متمایز از متن اصلی می­سازد. ضمن تعهد به متن اصلی، انتشارات یادگار عمر در قالب یک قرارداد خوب که منفعت طرفین را فراهم می سازد بالاترین حمایت را از مترجمین خواهد داشت.

2. دریافت مجوزهای کتاب از قبیل: مجوز پیش ازچاپ، مجوز طرح جلد، مجوز اعلام وصول (شابک و فیپا)

کتاب قبل از چاپ و نشر، لازم است در پروسه دریافت مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کل هر استان قرار بگیرد. اساسا هر کتاب برای چاپ نیاز به مجوزهای زیر دارد:

1.2مجوز پیش از چاپ کتاب

2.2مجوز طرح جلد

3.2 مجوز اعلام وصول (بعد از چاپ کتاب)

روال دریافت مجوز پیش از چاپ کتاب – با فرض این که ویراستاری و صفحه آرائی کتاب به پایان رسیده است- بدین صورت است که: ابتدا انتشارات یادگار عمر، یک شابک به آن اختصاص می‌دهد؛ سپس ناشر کتاب را برای دریافت مجوز پیش از چاپ، به اداره ارشاد ارسال می‌نماید.

نمونه شابک اختصاص داده شده

به کتاب توسط انتشارات یادگار عمر

پروسه صدور مجوز از 2 هفته تا 1 ماه طول می‌کشد. انتشارات یادگار عمر، همیشه سعی کرده در کمترین زمان ممکن، پروسه دریافت مجوز کتاب طی شود.

بعد از اینکه مجوز کتاب صادر شد، ضمن اینکه فرآیند صدور فیپا برای کتاب مورد نظر آغاز می‌شود انتشارات یادگار عمر برای دریافت مجوز طرح جلد کتاب اقدام می‌کند. طرح جلد توسط طراح گرافیک انتشارات یادگار عمر، انجام می‌شود تا خیال نویسنده از هر جهت راحت باشد. صدور فیپا نیز نهایتا بعد از 2 هفته آماده می‌شود و به انتشارات یادگار عمر ابلاغ می‌شود. زمان صدور طرح جلد هم در حدود 3 الی 4 روز کاری است.

بعد از صدور فیپای کتاب و صدور طرح جلد، و با توجه به اینکه پیش از این مجوز چاپ کتاب نیز دریافت شده است اکنون می‌توان برای چاپ کتاب اقدام کرد. خبر خوب اینکه انتشارات یادگار عمر نیز خدمات چاپ کتاب با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت را به نویسندگان محترم ارائه می‌دهد.

بعد از چاپ کتاب، لازم است برای مجوز اعلام وصول اقدام شود. برای دریافت مجوز اعلام وصول، ابتدا لازم است بسته به تیراژ کتاب، چند نسخه از کتاب تحویل کتابخانه ملّی و اداره ارشاد شود. مثلا در تیراژ 500 جلدی، 2 نسخه کتاب چاپ شده تحویل کتابخانه ملّی شده و 1 نسخه نیز تحویل اداره ارشاد-بخش اعلام وصول- می‌شود.

بعد از دریافت مجوز اعلام وصول، در واقع می‌توان کتاب را پخش و توزیع کرد.

3. ویراستاری ، صفحه آرائی و طراحی جلد

انتشارات یادگار عمر، با مساعدت افراد متخصص در زمینه ویراستاری، صفحه‌آرایی و طراحی جلد ، سعی کرده است تا در وقت و هزینه نویسندگان محترم صرفه‌جویی شود.

4. حضور در نمایشگاه‌های مجازی و فیزیکی کتاب جهت بازاریابی و فروش کتاب

  هر ساله در طول فصول مختلف، نمایشگاه‌های کتاب به صورت فیزیکی و مجازی برگزار می‌شود. انتشارات یادگار عمر با توجه به رسالت فرهنگی خود، تلاش داشته با شرکت در این نمایشگاه‌ها زمینه معرفی آثار نویسندگان گرانقدر به مخاطبین مختلف را فراهم سازد.

  5. حضور در اپلیکیشن‌های فروش کتاب دیجیتال از قبیل فیدیبو، کتابراه و اپلیکیشن کتاب صوتی نوار (کمک به معرفی و دیده شدن کتاب و فروش کتاب)

  اپلیکیشن‌ها (برنامه‌های کاربردی) موبایل‌ها کار را برای مخاطبین کتاب چه نویسنده و چه خواننده بسیار راحت کرده است و با عرضه نسخه الکترونیک کتاب (EBOOK) و نسخه صوتی کتاب، به بازار کتاب کمک شایانی کرده‌اند. انتشارات یادگار عمر در اپلیکیشین فیدیبو و کتابراه و اپلیکیشن کتاب صوتی نوار، آثاری را منتشر کرده است.

  1.5. کتاب‌های منتشر شده انتشارات یادگار عمر در فیدیبو به همراه لینک مربوطه

  1.1.5. بازی‌ها محیطی که رهبران اقتصادی می‌سازند، نویسنده: رضا جوادزاده طباطبایی، انتشارات یادگار عمر

  https://www.fidibo.com/book/133875

  2.1.5. خلاصه‌ای کاربردی از اصطلاحات بازار مالی(پولی و بانک، مالی و بورس، ارز و فارکس و ارز دیجیتال)، نویسنده: دکتر محمدجواد گرجی‌پور، انتشارات یادگار عمر

  https://www.fidibo.com/book/133874

  3.1.5. اصول رهبری در کسب و کار، نویسنده: رضا جوادزاده طباطبائی، انتشارات یادگار عمر

  https://www.fidibo.com/book/110966

  4.1.5. فرآیندهای مدیریت دانش متأثر از دولت الکترونیک، نویسنده: رضا جوادزاده طباطبائی، انتشارات یادگار عمر

  https://www.fidibo.com/book/110948

  5.1.5. برنامه‌ریزی استراتژیک 360 درجه، نویسنده: رضا جوادزاده طباطبائی، انتشارات یادگار عمر

  https://www.fidibo.com/book/110943

  2.5. کتاب‌های منتشر شده انتشارات یادگار عمر در کتابراه به همراه لینک مربوطه

  1.2.5. سام باهر و سنگ خیال، نویسنده: حسین باباپور، انتشارات یادگار عمر

  https://www.ketabrah.ir/go/b41519

  2.2.5. آن چشم‌های جذاب لعنتی، نویسنده: حسین باباپور، انتشارات یادگار عمر

  https://www.ketabrah.ir/go/b40812

  3.5. کتاب‌های منتشر شده انتشارات یادگار عمر در نوار به همراه لینک مربوطه

  1.3.5. برنامه‌ریزی استراتژیک 360 درجه، نویسنده: رضا جوادزاده طباطبائی، انتشارات یادگار عمر

  https://navaar.app.link/XgiP20VkEAb?$android_url=https://cafebazaar.ir/app/ir.navaar.android/

  (اگر در کامپیوتر این لینک را باز می‌کنید وارد سایت نوار می‌شوید وکافی است نام انتشارات یادگار عمر را سرچ بزنید و در صورتی که در موبایل این لینک را فشار دهید به صفحه کتاب هدایت می‌شوید.)

  6. چاپ کتاب

  چاپ کتاب در قطع‌های مختلف مانند وزیری، رقعی، رحلی و … چه به صورت رنگی و چه به صورت سیاه سفید با کیفیت بسیار عالی و با قیمت مناسب و دانشجوپسند از خدمات نوین انتشارات یادگار عمر است.

  بستن
  مقایسه