این شش نکته در انتخاب کتاب بعدی به شما کمک می­­کند

برای همه هدیه دادن به آقایان کار سختی است. به‌خصوص آقایانی که اهل کار و خانواده‌اند و صبح تا شب در حال زحمت کشیدن. اگر به خودشان باشد، سال‌ها یک ‌دست لباس را با یک‌رنگ می‌پوشند و یک ادکلن را مدت‌ها مصرف می‌کنند.

Rate this post

در عصر مصرف گرایی، ما مانند بسیاری از چیزهای دیگر، مواد خواندنی زیادی مصرف می کنیم. خواه این مصارف آنلاین و یا چاپی باشد و یا در قالب قطعات فکری کوتاه، مقالات دانشگاهی یا رمان های کامل. در حال حاضر،خواندن بخشی جدایی ناپذیر از زندگی هر یک از ماست.

وقتی در مورد خواندن و عادت های مطالعه صحبت می کنیم، اولین چیزی که به ذهن می رسد خواندن کتاب است. حال سوال این است چگونه می توانید کتاب های مناسب را برای خود انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی را بخوانید؟ شاید موارد زیر بتواند شما را در انتخاب کناب بعدی کمک کند؛

  1. آثار نویسندگان مورد علاقه خود را بخوانید

اگر تا به حال این کار را نکرده اید، یک روش انتخاب می­تواند این باشد که آثار نویسنده مورد علاقه خود را کامل کنید. یا اگر قبلاً این کار را کرده‌اید، به دنبال نویسنده‌ای در میان برترین اشخاص مرتبط با علاقه خود باشید، که آثار او علاقه شما را تعالی می­بخشد.

  1. یک لیست خواندن شخصی ایجاد کنید

یک از ویژگی­های انسان، تجربه احوالات گوناگون در ایام زمانی متفاوت است. با توجه به خلق و خو، سطح استرس، سطح مشغله، زمینه های کنجکاوی و علاقه دوره خاصی که در آن قرار دارید می­توانید کتاب خود را انتخاب کنید

  1. به یک کتابفروشی بروید و کتابی را بردارید که باعث ایجاد علاقه در شما می شود

حتی اگر فروشگاه‌های آنلاین جای کتاب‌فروشی‌های معمولی را گرفته‌اند، مخصوصاً این روزها، قدم زدن در یک کتابفروشی فعالیتی است که هرگز قدیمی نمی‌شود.

  1. کتاب را به صورت عمده نخرید

کتاب‌ها با جلد‌های شیک، خلاصه‌های هیجان‌انگیز، سازگاری با احساسات و نیازهای فعلی ما، قدرت جذب ما را دارند. خرید چندین کتاب به طور همزمان به شما می گوید که آنها را در اسرع وقت تمام کنید، به شما یادآوری می کند که خواندن یکی را تمام کنید و به سراغ دیگری بروید تا آن را از لیست حذف کنید.

برای مثال، شما ممکن است پنج کتاب را به طور همزمان خریداری کنید، اما زمانی که موفق به اتمام دو کتاب اول شده اید، این احتمال وجود دارد که بقیه کتاب ها دیگر مانند قبل برای شما جذاب نباشند. آنها اکنون برای شما مرتبط یا جالب به نظر نمی رسند. شما حوصله خواندن آنها را ندارید و فقط احساس می کنید که باید خواندن آنها را کامل کنید زیرا آنها را به عنوان محصولات نهایی می بینید. بنابراین، شما یا خواندن آنها را با عدم تعلق کامل  به پایان می رسانیدیا برای مدت طولانی به سراغ آنها نمی روید و تقریباً برای همیشه در قفسه های کتاب شما بیکار می مانند.

  1. کتاب هایی را که دوست ندارید ادامه دهید، تمام نکنید

این یک اشتباه رایج است که اکثر ما به آن دچار هستیم. در حالیکه صفحات زیادی از یک کتاب را پشت سر می گذاریم، اما هنوز نمی توانیم بفهمیم کتاب درباره چه چیزی است، نمی توانیم تمرکز کنیم، یا ساده بگوییم از کتاب لذت نمی بریم. اما همچنان ادامه می دهیم، زیرا احساس می کنیم باید آن را تمام کنیم. اگر الزامی به خواندن کتاب ندارید (برای کار، مدرسه و غیره)، می توانید آن را ترک کنید. این کار صرفه­جویی زمانی را برای شما بدنبال دارد. به خاطر مطالعه،مطالعه نکنید. اگر برای شما خواندن یک تجربه بی­لذت و بی معنی است، انجام آن چه ارزشی دارد؟

  1. نسبت به تعداد کتاب هایی که دارید و باید بخوانید وسواس نداشته باشید

اگر در حال حاضر عادت قوی به خواندن دارید، فهرست‌ها ممکن است برای ردیابی کتاب‌هایی که فکر می‌کنید بخوانید مفید باشند. اما با این حال، مهم است که بین خواندن از روی لذت و خواندن به عنوان یک کار تمایز قائل شوید. اگر قصد دارید از آنچه می خوانید و یاد می گیرید لذت ببرید، باید از دومی اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه